Obsługa Tabletów i Komórek

Projekt Tworzony przez Grafika

System CMS do Wyboru

Zamów Bezpłatnie Wycenę

Jeżeli nie spodoba Ci się nasza propozycja strony, możesz zrezygnować i nic nie zapłacisz!

Dlaczego strona www dla firmy jest ważna?

Dosyć często zdarza mi się usłyszeć:

"a po co mi strona internetowa?"

Osoby, które zadają te pytanie są przekonane, że strona internetowa ich firmie nie jest potrzebna. Są w błędzie. Dlaczego?
Ponieważ jest wiele dobrych i uniwersalnych powodów, aby uruchomić swoje "wirtualne biuro".

O tym jak pozyskać klienta bez pozyskiwania klienta.

Mam znajomego mechanika samochodowego. Naprawiam u niego od lat moją nieco już wysłużoną, ale wciąż sprawną Skodę. Kilka miesięcy temu byłem świadkiem takiej sytuacji. Przyszedłem po odbiór auta, a tu kilka osób w kolejce do biura. Czekam, czekam, pół godziny czekałem zanim przyszła na mnie kolej. Zagaduję, że interes dobrze się kręci. A znajomy mechanik na to:

"A gdzie tam, przychodzą tylko, czas mi zabierają. Jeden ma problemy z silnikiem, drugi z elektryką, trzeci z blacharką, a my nic z tych rzeczy tutaj nie robimy, nic tylko odsyłać ich muszę dalej i tłumaczyć."

Rozejrzałem się tego dnia po warsztacie, po terenie przylegającym, parkingu, płocie. Jedyna informacja jaką znalazłem to leciwy szyld z napisem auto naprawa i godzinami otwarcia. Trudno się dziwić, że ludzie przychodzili z różnymi problemami. Warsztat w środku miasta, przy ruchliwej drodze, zwraca uwagę zainteresowanych, więc przychodzą sprawdzić. Żyła złota, a mechanik narzeka, że traci czas.

mechanik strona www dla firmyPorozmawialiśmy. Zrobiliśmy stronę www z dokładną ofertą prowadzonych usług, orientacyjnym cennikiem, odpowiedzią na częste pytania. Napisaliśmy dlaczego warto przyjść z autem właśnie tutaj. A następnie dodaliśmy adres strony na szyld.

Po kilku miesiącach okazało się, że liczba osób które przychodzą do warsztatu wcale nie zmalała. Za to przychodzili z konkretnymi awariami i usterkami, takimi dzięki którym znajomy mechanik całkiem nieźle zarabia. Dlaczego? Dlatego że nikt z nas nie ma czasu, a wszyscy mamy telefony i komputery. Ludzie widząc reklamę warsztatu sprawdzają czym się zajmuje, często już po godzinach otwarcia, w weekend. Nie muszą stać w kolejce aby zapytać czy z tym problemem mogą przyjść, sprawdzą orientacyjne ceny usług. Polecą i powiedzą znajomym "wejdź sobie na taką a taką stronę".

Zrobienie strony okazało się świetną inwestycją, mimo tego że w ogóle nie była promowana w internecie. Później dodaliśmy ją jeszcze do lokalnych wyników wyszukiwania Google Maps, dzięki czemu o warsztacie dowiedzieli się ludzie którzy nigdy nie widzieli go na oczy. Znajomy zadowolony, oszczędza mnóstwo czasu, zyskał klientów bez zabieganie o pozyskiwanie klientów. Myślicie, że teraz powie, że strona www nie jest ważna?

Czy porządne biuro przydaje się do prowadzenia biznesu?

strona www ważna dla firmyMoże masz super biuro, jeśli tak, to wiesz jak jest przydatne dla firmy. A jeśli nie masz, to czy nie fajnie byłoby takie mieć? Móc zaprosić klienta na kawę, pokazać że znalazł się u profesjonalistów i zostanie otoczony dobrą obsługą. Mieć miejsce do którego może przyjść porozmawiać, przedstawić swoje problemy. Miejsce w którym podejmiesz gościa i zyskasz zadowolonego klienta? Gdyby nie niejednokrotnie olbrzymie koszty, to chyba każdy korzystałby z biura. Zalety są oczywiste.

Dlaczego więc rezygnujesz z biura wirtualnego, może nim być twoja własna strona www. Miejsca gdzie możesz podjąć internetowego gościa?
Zaprezentuj profesjonalną stronę zgodnie z zasadą, że "jakim Cię widzą, takim Cię piszą". Aktualnie jest już tak, że jeśli firma nie posiada strony, to nie jest brana na poważnie. Bez dobrej strony www nie masz szans na dobre pierwsze wrażenie. Już chociażby dlatego jest to tak ważna sprawa.

Dlaczego strona www dla firmy jest ważna? Wiele razy słyszałem uwagi tego typu:

"Słyszałem od znajomych o fajnych poduszkach, kupili je w sklepie tym a tym. Próbowałem coś więcej znaleźć w necie, ale mi nie wyszło. Kupiłem więc kubki tu i tu."

Nawet korzystając z poleceń i tzw. poczty pantoflowej, bez rozwinięcia informacji na własnej stronie www po prostu się traci.
Twoja strona www to całodobowy szyld informacyjny, ulotka i oferta. Kiedy ktoś otrzyma od Ciebie e-mail, wizytówkę do ręki, spojrzy na witrynę sklepu - powinien zobaczyć adres strony, aby w razie chęci mógł poszerzyć o tobie wiedzę.

Profesjonalny e-mail, z adresem takim jak firmowa strona www

Taki e-mail po prostu budzi zaufanie, dlatego jest rozwiązaniem koniecznym ze względu na wizerunek, który chcemy mieć profesjonalny. Nie wspominając już o tym, że adres poczty elektronicznej jest konieczny do wygodnej komunikacji z klientami.

Wybór "biuro[at]twojafirma.pl" będzie dużo lepszy od "janek567[at]wp.pl".

Ponadto kiedy w adresie e-mail jest domena naszej strony www, to każdy z kim nawiążemy korespondencje bez trudu znajdzie naszą firmę w internecie.

Masz firmę?
Co należy wiedzieć i co jest ważne odnośnie strony www

Strona jest 24 godziny na dobę dostępną informacją. Uwiarygodnia istnienie twojego biznesu.

Eksponuje atuty twojej firmy i zwiększa do niej zaufanie.

Dobrze wykonana wpływa pozytywnie na odbiór twojej marki i usługi. Zachęca do kontaktu internautów, czego serdecznie życzę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież